![](https://stopattack.gr/wp-content/uploads/2021/10/21_oct_005_02_f-696x464-1-696x420.jpg)
Ορκωμοσία Πρωτοετών Σπουδαστών ΣΑΝ
Την Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021, πραγματοποιήθηκε η τελετή ορκωμοσίας των πρωτοετών σπουδαστών της Σχολής Αξιωματικών Νοσηλευτικής, στις εγκαταστάσεις της Σχολής, στον Βύρωνα Αττικής. Ορκίσθηκαν 46 σπουδαστές εκ των οποίων 37 γυναίκες (1 από την Αλβανία) και 9 άνδρες.
Ως εκπρόσωπος του Αρχηγού ΓΕΕΘΑ, στην τελετή παρέστη ο Υπαρχηγός ΓΕΕΘΑ Αντιναύαρχος Ιωάννης Δρυμούσης ΠΝ.